Cookies

Náš web potrebuje na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti váš súhlas. Súhlas vyjadríte kliknutím na tlačidlo "OK". Viac informácií
Svoj súhlas môžete odmietnuť tu.

Vitamíny a minerály

VIP MAMI® obsahuje komplex 12 vitamínov a 9 minerálov:

Kyselina listová (vitamín B9) prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva, k normálnej krvotvorbe a podieľa sa na procese delenia buniek.

Výživový doplnok VIP MAMI® Quattro+ obsahuje kyselinu listovú vo forme relatívne novom folátu 4. generácie Quatrefolic®. Ide o biologicky aktívnu formu kyseliny listovej, ktorú môže telo priamo využiť (zvlášť vhodné pri tzv. MTHFR mutáciu).

Doplnkový príjem kyseliny listovej zvyšuje u tehotných žien hladinu folátov. Nízka hladina folátu u tehotných žien je rizikovým faktorom pre vznik chýb neurálnej trubice u vyvíjajúceho sa plodu. Priaznivý účinok sa dosiahne u žien v reprodukčnom veku pri doplnkovom dennom príjme folátov 400 mikrogramov v čase najmenej od jedného mesiaca pred počatím a do troch mesiacov po počatí.

Vitamíny C a E pôsobia ako antioxidanty. Vitamín C sa podieľa aj na normálnej tvorbe kolagénu v krvných cievach, kostiach, chrupavkách, ďasnách a koži a zlepšuje vstrebávanie železa, ktorého potreba v období tehotenstva taktiež vzrastá.

Vitamín D prispieva k normálnej funkci imunitného systému.

Zinok prispieva k normálnej syntéze DNA.

Železo je dôležité hlavne pre tvorbu červených krviniek a hemoglobínu.

Jód, jeho dostatočný príjem prispieva k správnej funkcii nervového systému.

Vitamíny a minerály

VIP MAMI® Quattro je výživový doplnok. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.